I Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Wideoklip

„Nie boję się muzyki” to tytuł ogólnopolskiego konkursu filmowego, skierowanego do młodych ludzi na terenie całej Polski. Zadanie uczestników konkursu polegało na przygotowaniu wideoklipu, który miał być ilustracją do wybranego utworu muzyki poważnej. Organizatorom zależało na kształtowaniu wrażliwości oraz zaspokajaniu potrzeby obcowania z kulturą wśród wszystkich pokoleń za pomocą uniwersalnego języka – muzyki.

W konkursie postanowili wziąć udział również uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie z pierwszej klasy o profilu dziennikarsko-humanistycznym, którą prowadzi Tomasz Wojnarowski. W niezależnych od siebie grupach młodzi ludzie przygotowali dwa, odmienne pod względem fabularnym, klipy. Uczniowie w zespołach opracowali scenariusze, zgromadzili potrzebne rekwizyty a następnie sfilmowali swoje pomysły. Pierwszy z nich miał charakter happeningu zrealizowanego na terenie naszego miasta, drugi stanowił opowieść na temat człowieka popadającego w obłęd.

12 grudnia Fundacja Fabryka Sztuki zakończyła ocenę prac konkursowych i ogłosiła wyniki. W kategorii „Praca grupowa” przyznała I miejsce teledyskowi pt. „Samotność i demony”, zrealizowanemu przez grupę uczniów z klasy dziennikarsko-humanistycznej.

To pierwsze – i od razu tak ważne – wyróżnienie dla uczniów z klasy humanistycznej, które z pewnością zachęci młodych ludzi do podejmowania kolejnych wyzwań filmowych w przyszłości.

Invalid Displayed Gallery

Zapraszamy do obejrzenia wideoklipu: