Biblioteka poleca

Z cyklu biblioteka poleca…

„Poznaj świat” – jest najstarszym miesięcznikiem podróżniczo-geograficznym – ukazuje się w Polsce od 1948 roku. Od tego roku szkolnego jest również w naszej czytelni. W aktualnym numerze możecie przeczytać m.in. o:

Borneo, a dokładniej o poszukiwaniu diamentów na indonezyjskiej części wyspy. (Warto wspomnieć, że ta trzecia co do wielkości wyspa na świecie – po Grenlandii i Nowej Gwinei, należy do trzech państw. Północna część wyspy należy do Malezji, niewielki obszar zajmuje Brunei, reszta to terytorium Indonezji.)

Limoux we Francji, które bije światowy rekord zabawy. Dlaczego? Mieszkańcy tego dziesięciotysięcznego miasteczka na południu Francji świętują karnawał przez dziewięć tygodni.

Cyprze, miejscu narodzin Afrodyty, bogini miłości. – Tanzanii, którą odwiedzając możemy zdobyć Kilimandżaro, poznać życie Masajów, Buszmenów i wielu innych plemion.

Egipcie, jaki nieczęsto mają okazję oglądać turyści.


„Podróże”
– to drugi miesięcznik o tematyce podróżniczo-geograficznej, który znajduje się w szkolnej bibliotece. W aktualnym numerze możecie przeczytać między innymi o Brazylii w trzech odsłonach – Bahia, Amazonka i Rio de Janeiro. Każdy artykuł przedstawia inne oblicze tego odległego amerykańskiego państwa, które jest tak różnorodne, że opisanie go w jednym artykule byłoby niemożliwe. Ponadto o niezwykłej wyprawie rowerowej po zamarzniętym Jeziorze Bajkał oraz o najbardziej rozpoznawalnej dzielnicy Warszawy – Pradze-Północ.

Zapraszam do lektury czasopism, być może artykuły zainspirują was do odbycia ciekawych wypraw.

Joanna Ocieczek

Pin It on Pinterest

Skip to content