Zanówka 2014 już za nami…

19 września po raz kolejny w historii naszej szkoły odbyła się impreza integracyjna klas pierwszych, tzw. Zanówka, która została połączona z Dniem Patrona Szkoły. Tym razem Zanówka odbyła się na terenie liceum, dzięki czemu wzięli w niej udział nie tylko uczniowie klas pierwszych, ale także ich starsi koledzy i koleżanki z klas drugich oraz uczniowie z Gimnazjum Językowego.

Podczas Zanówki uczniowie z poszczególnych klas współzawodniczyli m.in. w wyścigach na boisku wielofunkcyjnym, w trakcie których musieli wykazać się dobrą kondycją fizyczną. Każda z klas miała także okazję popisać się w strzelaniu do tarczy. Spore emocje wzbudził również konkurs pt. „Kocham Cię Zanie”, utrzymany w formule popularnego programu telewizyjnego „Kocham Cię Polsko”. Uczniowie rywalizowali w różnego rodzaju kategoriach, które obejmowały zadnia ogólne oraz wiedzę o naszej szkole i jej patronie. Największe emocje wzbudził jednak taniec. W auli młodzi ludzie najpierw poznawali kroki taneczne, aby potem wykorzystać ich znajomość podczas wspólnie wykonanego tańca belgijskiego i kowbojskiego.

Ostatnim etapem zmagań była prezentacja klas, uwzględniająca profile kształcenia. Uczniowie zaskoczyli komisję pomysłowością i umiejętnościami aktorsko-wokalnymi. W wyniku zaciętej rywalizacji klasa IB zdobyła I miejsce, I A drugie a I C trzecie miejsce.

Spotkanie zakończyło się uroczystym ślubowaniem pierwszoklasistów na uczniów I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich wychowawcom za wspaniałą zabawę, rywalizację fair-play i wiarę w zwycięstwo do samego końca.

Słowa podziękowania kierujemy też w stronę wszystkich osób zaangażowanych w organizację tego spotkania i czekamy na kolejne propozycje wspólnych działań.

Zapraszamy również do obejrzenia filmowej relacji ZAN TV:

Invalid Displayed Gallery