Spotkajmy się w Zanie, czyli Dzień Drzwi Otwartych

W miniony piątek (10.04.), w godzinach popołudniowych, gdy już  na dobre rozpoczął się weekend, uczniowie i nauczyciele I LO z OD im. T.Zana wciąż mieli ręce pełne roboty, przygotowując się do wizyty gimnazjalistów z okolicznych szkół, którzy myślą o podjęciu nauki w Liceum. Wszyscy chętni mogli przede wszystkim zapoznać się z ofertą szkoły, która jak co roku jest bardzo różnorodna. I LO proponuje kształcenie w zakresie przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz nauczanie dwujęzyczne. Informacje na ten temat można było uzyskać zarówno od nauczycieli jaki i od samych uczniów, którzy przedstawiali szkołę ze swojej perspektywy.
Uczniowie z klas „dziennikarskich” proponowali pamiątkowe zdjęcia z wizyty w Szkole i opowiadali o tajnikach pracy dziennikarzy. Członkowie grupy strzeleckiej „STRZELEC” zachęcali do spróbowania swych sił w strzelaniu lub rzucie granatem, a następnie udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzi aktorzy z koła teatralnego „w ZANadrzu” prezentowali garderobę i fragmenty nagranych spektakli a finaliści olimpiady historycznej opowiadali o swoich sukcesach. Na zainteresowanych sportem czekał pokaz sztuk walki
w wykonaniu uczniów LO a ci, którzy myślą o medycynie mogli zbadać m.in. skład ciała, dzięki obecności pani dietetyczki. Co więcej, odwiedzający mogli podpatrzeć, jak wygląda lekcja WOSu w klasie dwujęzycznej.

Uczniowie Zana chętnie odpowiadali na wszystkie pytania trzecioklasistów i oprowadzali ich po zakamarkach budynku Szkoły. Popołudnie upłynęło w miłej atmosferze, pozostaje więc liczyć, że we wrześniu wszyscy ponownie spotkają się w ZANie.

Pin It on Pinterest

Skip to content