Wycieczka do Brukseli

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Zana we Wschowie zostali zwycięzcami wojewódzkiego konkursu „Euromania” organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Fundusze Europejskie. Polska Korzysta”.

Konkurs skierowany był do uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubuskiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich. Rywalizacja przebiegała na dwóch etapach, w pierwszym z nich uczniowie udzielali odpowiedzi na 25 pytań on-line. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 10 najlepszych drużyn, które następnie, 18.10.2013r., rywalizowały ze sobą na wschowskim rynku, gdzie miał miejsce finał konkursu. Ostatni etap zmagań przybrał formę teleturnieju „1 z 10”, pytania eliminowały kolejno drużyny z poszczególnych szkół. Najobszerniejszą wiedzą wykazała się reprezentacja „Zana”, w której składzie znaleźli się: Aleksandra Kordiak, Karolina Widera, Adam Ciesielski, Wojciech Suszczewicz oraz kapitan – Arkadiusz Klonowski. Opiekunem grupy był pan Robert Pluta.

W nagrodę uczniowie Liceum pojadą na trzydniową wycieczkę do Brukseli, Szkoła zaś otrzymała nagrody dodatkowe w postaci laptopa, projektora, ekranu i kompletu głośników.

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za tak godne reprezentowanie Liceum.

Robert Pluta

Pin It on Pinterest

Skip to content