Warsztaty przyrodnicze w Łysinach

Czy można rozpalić ogień bez zapałek?

Co łączy kąpiel w Morzu Bałtyckim, Morzu Czerwonym, Morzu Martwym?

Jak wygląda chemiczny kameleon?

Czy serce konia różni się od serca człowieka?

 

       Na te i szereg innych pytań uzyskali odpowiedź uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Łysinach podczas trzygodzinnego spotkania z młodzieżą z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Gimnazjum Językowego we Wschowie.

         14 grudnia 2016 roku szkołę w Łysinach odwiedziła grupa uczniów z III klasy I LOzOD wraz z uczennicą I klasy Gimnazjum Językowego i opiekunkami – nauczycielkami chemii, biologii, geografii i przyrody.

Pierwsza część spotkania to zajęcia z Ju-Jitsu prowadzone przez Damiana Michalewicza, Mateusza Cichowskiego z klasy IIIa I LOzOD oraz ich kolegę  Mariusza Szwarca. Chłopcy najpierw zaprezentowali efektowny pokaz tej tradycyjnej japońskiej sztuki walki, następnie przeprowadzili dla uczniów ćwiczenia ogólnorozwojowe i sprawnościowe oraz nauczyli ich kilku typowych technik walki, zwracając przy tym uwagę na kulturę, ceremoniał, dyscyplinę, zdrową rywalizację oraz szacunek wobec siebie i innych podczas treningu.

       W drugiej części spotkania uczniowie uczestniczyli w pokazie doświadczeń chemicznych przeprowadzonych przez Ewę Zakrzewską oraz Magdalenę Sowińską z klasy IIIa Licem. Dziewczyny przygotowały i przeprowadziły   8 efektownych eksperymentów, podczas których rozwiązanych zostało wiele zagadek przyrodniczych.

     Trzecia część spotkania to ćwiczenie umiejętności obsługi mikroskopu. Każdy mógł z bliska zobaczyć jak wygląda serce człowieka, krew żaby, mięśnie czy noga owada.

        Na koniec uczennica z klasy Ib GJ, Sara Jamrożek, każdemu chętnemu narysowała wybrany bajkowy tatuaż.

       Warsztaty odbyły się w ramach projektu międzynarodowego  Erasmus+ „Zdobywanie świadomości obywatelskiej i ekologicznej poprzez edukację formalną i nieformalną”.

Zajęcia przeprowadzono w bardzo atrakcyjny i aktywny sposób. Prowadzący, uczestnicy i opiekunowie świetnie się przy tym bawili.

         Poniżej galeria zdjęć ze spotkania licealistów z przedszkolakami. Zdjęcia wykonywał Patryk Sidorowicz z klasy IIIa I LOzOD

J. Hubert, A. Jamrożek

Invalid Displayed Gallery

Pin It on Pinterest

Skip to content