W ZANie uczcili setną rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza

15 listopada br. przypadała setna rocznica śmierci jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy – Henryka Sienkiewicza.

18 grudnia 2015 r. Senat RP przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Senatorowie podkreślili, że pisarz poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń.
W uchwale czytamy: „Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, by w setną rocznicę śmierci oddać należny hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji Jego twórczości oraz idei zawartych w jego książkach – przede wszystkim patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości.

Setną rocznicę śmierci wybitnego Polaka postanowili uczcić uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie oraz uczniowie Gimnazjum Językowego. W tym celu zebrali się 15 listopada w auli szkolnej, by wysłuchać fragmentów powieści Henryka Sienkiewicza. W czytaniu zorganizowanym przez bibliotekę szkolną udział wzięli zarówno nauczyciele, jak i uczniowie wysłuchując fragmentów „Ogniem i mieczem” oraz „W pustyni i w puszczy”. Pamięć pisarza uczczono także gazetką okolicznościową.

                                                                                                                                                                                                                                                                               Agata Karolczyk-Kozyra

Invalid Displayed Gallery

Pin It on Pinterest

Skip to content