Uczennice z Zana w finale ogólnopolskiego konkursu polonistycznego

                Jesienią ubiegłego roku pięć uczennic klas humanistycznych  naszego liceum (pod opieką Małgorzaty Sobańskiej) wzięło udział w dwóch Ogólnopolskich Konkursach Polonistycznych, organizowanych przez Centrum Edukacji Humanistycznej „LOGOS” pod patronatem Komitetu Nauk Pedagogicznych przy Polskiej Akademii Nauk – Z ortografią na co dzień (Aleksandra Andrzejewska i Daria Lorenc z kl.Ib oraz Barbara Malcher z kl.IIb) i Z poprawną polszczyzną na co dzień (Daria Lorenc, Barbara Malcher oraz Emilia Sobańska i Daria Sobczyk z kl.IIb).Aby zakwalifikować się do drugiego etapu obu konkursów, należało zdobyć minimum 75% poprawnych odpowiedzi z testu. Wszystkie uczennice przeszły dalej, uzyskując wysokie wyniki – od 75 do 100%. W drugim etapie (w styczniu b.r.)należało napisać dyktando (konkurs ortograficzny) lub poprawić różnorodne błędy językowe w przygotowanym przez organizatorów tekście(konkurs poprawnej polszczyzny).

            Do finału kwalifikują się ci, którzy w drugim etapie uzyskają wynik minimum 95% poprawności. Taki- w konkursie Z poprawną polszczyzną na co dzień- miały Barbara Malcher i Emilia Sobańska. Finał odbędzie się w drugiej połowie maja.  Pozostałe uczennice w drugim etapie uzyskały także wysokie wyniki-ponad 80%.

             Warto zaznaczyć, że w pierwszym etapie każdego z powyższych konkursów, w poszczególnych grupach wiekowych, bierze udział od kilku do kilkunastu tysięcy uczestników z całej Polski, a do finału kwalifikuje się kilkadziesiąt osób. Wszystkim uczennicom gratulujemy wysokich wyników, a Basi i Emilii życzymy sukcesu w maju.

                                                                                                                                                                                                       M.S.

Pin It on Pinterest

Skip to content