Sukces programistów z Zana

Dużym sukcesem zakończył się udział uczniów I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie w XIX Ogólnopolskim Górowskim Konkursie Informatycznym zorganizowanym przez powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Górze. W kategorii „Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem języków programowania” drugie miejsce zajął uczeń klasy IIIA Bartłomiej Galas, a trzeci był Jakub Pawluk również z IIIA. Uczestniczy konkursu musieli przejść dwa stopnie eliminacji, aby wziąć udział w finale. Podczas finałowej rozgrywki otrzymali do rozwiązania cztery problemy algorytmiczne dotyczące między innymi liczb skojarzonych, pracy z plikiem tekstowym, czy też liczenia mijających się samochodów. Uczniowie naszego liceum rozwiązali finałowe zadania pisząc programy w języku C++.

Wręczenie nagród rzeczowych oraz dyplomów odbyło się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów w piątek 26 kwietnia. Zmagania finałowe były poprzedzone konkursem szkolnym, w którym zwyciężył Bartłomiej Galas. W etapie szkolnym udział wzięło 9 uczniów „Zana”, którzy uczęszczali na dodatkowe zajęcia z informatyki w ramach „Warsztatów programisty” prowadzonych przez nauczyciela informatyki we wschowskim liceum – Krzysztofa Grabkę.

Organizator XIX Ogólnopolskiego Górowskiego Konkursu Informatycznego przekazał opiekunowi naszych młodych programistów gratulacje i podziękowania za przygotowania dwóch laureatów konkursu.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku drugie miejsce w tym konkursie zajął również uczeń wschowskiego liceum Kacper Wojciechowski.

Kodowanie, algorytmiczne myślenie, pisanie programów komputerowych to w dzisiejszym świecie coraz ważniejsze umiejętności. Jak widać wschowskie liceum umacnia swoją pozycję w czołówce szkól naszego regionu w tym zakresie.

Gratulujemy laureatom i ich nauczycielowi życząc kolejnych sukcesów.

(liceum)

34 Comments

 1. Priligy

  Prix Levitra Pharmacie Acheter

 2. Sealianap
 3. Plaquenil

  Levitra Generique Avion

 4. Zithromax

  Awc Canadian Pharmacy Mall

 5. Neurontine

  On Line Fluoxetine Need With Free Shipping Store

 6. superslotv

  Very informative article post.Really looking forward to read more. Fantastic.

 7. look at this site

  Appreciate you sharing, great blog.Thanks Again. Want more.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest

Skip to content