Sukces programistów z Zana

Dużym sukcesem zakończył się udział uczniów I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie w XIX Ogólnopolskim Górowskim Konkursie Informatycznym zorganizowanym przez powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Górze. W kategorii „Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem języków programowania” drugie miejsce zajął uczeń klasy IIIA Bartłomiej Galas, a trzeci był Jakub Pawluk również z IIIA. Uczestniczy konkursu musieli przejść dwa stopnie eliminacji, aby wziąć udział w finale. Podczas finałowej rozgrywki otrzymali do rozwiązania cztery problemy algorytmiczne dotyczące między innymi liczb skojarzonych, pracy z plikiem tekstowym, czy też liczenia mijających się samochodów. Uczniowie naszego liceum rozwiązali finałowe zadania pisząc programy w języku C++.

Wręczenie nagród rzeczowych oraz dyplomów odbyło się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów w piątek 26 kwietnia. Zmagania finałowe były poprzedzone konkursem szkolnym, w którym zwyciężył Bartłomiej Galas. W etapie szkolnym udział wzięło 9 uczniów „Zana”, którzy uczęszczali na dodatkowe zajęcia z informatyki w ramach „Warsztatów programisty” prowadzonych przez nauczyciela informatyki we wschowskim liceum – Krzysztofa Grabkę.

Organizator XIX Ogólnopolskiego Górowskiego Konkursu Informatycznego przekazał opiekunowi naszych młodych programistów gratulacje i podziękowania za przygotowania dwóch laureatów konkursu.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku drugie miejsce w tym konkursie zajął również uczeń wschowskiego liceum Kacper Wojciechowski.

Kodowanie, algorytmiczne myślenie, pisanie programów komputerowych to w dzisiejszym świecie coraz ważniejsze umiejętności. Jak widać wschowskie liceum umacnia swoją pozycję w czołówce szkól naszego regionu w tym zakresie.

Gratulujemy laureatom i ich nauczycielowi życząc kolejnych sukcesów.

(liceum)

Pin It on Pinterest

Skip to content