Programiści z Zana z nagrodami!

W środę 5 czerwca w Domu Kultury w Górze odbyła się Gala Konkursowa, będąca podsumowaniem konkursów przedmiotowych, organizowanych w roku szkolnym 2023/2024 przez Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Górze. Podczas uroczystości laureaci poszczególnych konkursów otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez starostwo górowskie, gminy tworzące powiat górowski oraz prywatnych sponsorów. Wśród nagrodzonych znaleźli się też uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie. W XXIV Ogólnopolskim Górowskim Konkursie Informatycznym w kategorii „Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem języków programowania” zwycięzcą został Jan Grzeszczyszyn z klasy IVa (tegoroczny maturzysta), a II miejsce zajęła Rozalia Bartyka z klasy IIa. Uczniom podczas gali towarzyszył nauczyciel informatyki Krzysztof Grabka, który jest jednocześnie ich opiekunem merytorycznym. Wzorem lat ubiegłych, prowadził on w tym roku szkolnym kółko informatyczne rozwijające programistyczne zainteresowania uczniów i przygotowujące ich do udziału w konkursach. Kończący się rok szkolny przyniósł naszemu liceum jeszcze jeden informatyczny sukces. W VIII edycji wojewódzkiego konkursu „Programować każdy może” zorganizowanego przez Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim Jan Grzeszczyszyn został finalistą, kwalifikując się do pierwszej dziesiątki najlepszych programistów ze szkół średnich w województwie lubuskim.

Gratulujemy naszym informatykom oraz ich opiekunowi!