Programiści z Zana na medal

7 maja ogłoszone zostały wyniki regionalnego etapu zawodów algorytmicznych rozgrywanych w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Zawody odbyły się na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej. Zespół I Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana we Wschowie w składzie: Franciszek Dobrzyński (kapitan), Krystian Topa i Beniamin Prałat odniósł wspaniały sukces zajmując drugie miejsce.

Uczestnicy zawodów regionalnych zmierzyli się z pięcioma skomplikowanymi zadaniami algorytmicznymi. W celu ich rozwiązania musieli napisać programy komputerowe w wybranym języku programowania. Nasi licealiści programowali w języku Python, którego uczą się na co dzień na lekcjach informatyki, podstaw programowania oraz na kółku informatycznym prowadzonym w ramach projektu CMI. Opiekunem młodych programistów z Zana jest nauczyciel informatyki Krzysztof Grabka.

Zajmując drugie miejsce w etapie regionalnych zespół z naszego liceum awansował do etapu centralnego. Finał ogólnopolski odbędzie się w dniach 28 – 29 maja na Politechnice Łódzkiej, która jest liderem konsorcjum polskich wyższych uczelni technicznych realizujących projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Już na etapie regionalnym nasi uczniowie mierzyli się z zespołem Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej, czy też z reprezentantami renomowanych szkół średnich z Wrocławia. W finale centralnym poprzeczka zostanie zawieszona jeszcze wyżej. Zmierzy się w nim 15 najlepszych zespołów z całej Polski. Dopingujmy naszych zawodników i życzmy im zajęcia jak najlepszego miejsca.