Praktyczna lekcja we Wrocławiu

W dniu 5 grudnia uczniowie naszego Liceum uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia zorganizowanej z okazji mikołajek. Opiekunkami wycieczki były pani Agnieszka Jamrożek ucząca chemii i geografii w naszym liceum i pani Joanna Hubert ucząca biologii i geografii. W wyjeździe udział wzięły klasy IIc i IIIc o profilu biologiczno-chemicznym oraz chętni uczniowie z klasy Ia
o profilu matematyczno-informatycznym, którzy interesują się przedmiotami przyrodniczymi na poziomie rozszerzonym.

W trakcie wycieczki uczniowie odwiedzili jarmark świąteczny na rynku wrocławskim, gdzie można było wypić ciepłe napoje oraz spróbować owoce w czekoladzie, a także pieczone kasztany, które wywołały zachwyt wśród młodzieży. Uczniowie również odbyli lekcję praktyczną z geografii. Podczas tej lekcji młodzież mogła nauczyć się oznaczania kierunków świata oraz musiała odnaleźć zabytki na rynku m.in. kamieniczki Jasia i Małgosi, pręgierz oraz pomnik Fredry. Odszukiwanie zabytków posługując się mapą zapewniło świetną zabawę pełną emocji i wrażeń. Jest to dobry sposób na przeprowadzenie lekcji dla młodzieży.

Następnie młodzież odwiedziła Katedrę Antropologii, gdzie wzięła udział w bardzo ciekawej lekcji na temat: ”Ocena płci i wieku człowieka na podstawie szkieletu” podczas, której mogła samodzielnie ocenić płeć i wiek człowieka za pomocą ludzkiej kości (czaszka, miednica, żuchwa, kość kulszowa). Na koniec uczniowie zwiedzili Muzeum Człowieka, gdzie mogli zobaczyć szkielety ludzi o różnych płciach oraz w różnym wieku, a także szkielety przodków ludzkiego gatunku. Szczególną uwagę uczniów przyciągnęła mumia egipskiej księżniczki.

Karolina Sadłoń, Dorota Wróblewska, Patryk Mokrogulski