Praktyczna lekcja we Wrocławiu

W dniu 5 grudnia uczniowie naszego Liceum uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia zorganizowanej z okazji mikołajek. Opiekunkami wycieczki były pani Agnieszka Jamrożek ucząca chemii i geografii w naszym liceum i pani Joanna Hubert ucząca biologii i geografii. W wyjeździe udział wzięły klasy IIc i IIIc o profilu biologiczno-chemicznym oraz chętni uczniowie z klasy Ia
o profilu matematyczno-informatycznym, którzy interesują się przedmiotami przyrodniczymi na poziomie rozszerzonym.

W trakcie wycieczki uczniowie odwiedzili jarmark świąteczny na rynku wrocławskim, gdzie można było wypić ciepłe napoje oraz spróbować owoce w czekoladzie, a także pieczone kasztany, które wywołały zachwyt wśród młodzieży. Uczniowie również odbyli lekcję praktyczną z geografii. Podczas tej lekcji młodzież mogła nauczyć się oznaczania kierunków świata oraz musiała odnaleźć zabytki na rynku m.in. kamieniczki Jasia i Małgosi, pręgierz oraz pomnik Fredry. Odszukiwanie zabytków posługując się mapą zapewniło świetną zabawę pełną emocji i wrażeń. Jest to dobry sposób na przeprowadzenie lekcji dla młodzieży.

Następnie młodzież odwiedziła Katedrę Antropologii, gdzie wzięła udział w bardzo ciekawej lekcji na temat: ”Ocena płci i wieku człowieka na podstawie szkieletu” podczas, której mogła samodzielnie ocenić płeć i wiek człowieka za pomocą ludzkiej kości (czaszka, miednica, żuchwa, kość kulszowa). Na koniec uczniowie zwiedzili Muzeum Człowieka, gdzie mogli zobaczyć szkielety ludzi o różnych płciach oraz w różnym wieku, a także szkielety przodków ludzkiego gatunku. Szczególną uwagę uczniów przyciągnęła mumia egipskiej księżniczki.

 Karolina Sadłoń, Dorota Wróblewska, Patryk Mokrogulski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest

Skip to content