Miesiąc z językiem angielskim

W tym roku szkolnym sekcja języków obcych wyszła z inicjatywą zorganizowania cyklu imprez szkolnych pod wspólną nazwą MIESIĄC Z JĘZYKIEM OBCYM. Przygotowane przez uczniów atrakcje mają na celu przybliżenie kultury i obyczajów innych krajów.

MIESIĄC Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM rozpoczyna HALLOZANOWEEN. Już 31 października uczniowie Zana będą mieli okazję zobaczyć tajemniczy spektakl przygotowany przez klasę 1B, wziąć udział w wesołych zabawach i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zachęcamy do przyjścia w wesołych przebraniach (liczymy na takt i wyczucie sytuacji i prosimy o unikanie strojów w wersjach drastycznych).

HALLOWEEN to jedno z popularniejszych świąt obchodzonych w Stanach Zjednoczonych. Według niektórych źródeł jego korzenie sięgają czasów pogańskich, jednak to Chrześcijanie nadali mu współczesną nazwę – Halloween, co znaczy All Hallows’ Eve (Wigilia Święta Wszystkich Świętych). W tym dniu przebrane dzieci pukają do drzwi z pytaniem ,,Cukierek albo psikus” (‘ Trick or treat?’)
z nadzieją otrzymania słodkiego poczęstunku. Szkoły, organizacje oraz różne stowarzyszenia, w tym kościelne, organizują występy, gry i zabawy częstokroć połączone ze zbiórką pieniędzy na cele charytatywne. Oferują tym samym alternatywną wersję tego święta,
w odróżnieniu od skomercjalizowanej wersji propagowanej w mediach. Charakterystycznymi symbolami są latarnie zrobione z dyni (jack o’lanterns). Przebrania nie zawsze są straszne, można zauważyć stroje np. bohaterów filmów i gier fantasy, nie dziwi też widok księżniczek, wojowników ninja czy superbohaterów. Do ulubionych zabaw należą ,,apple bobbing”, czyli łowienie jabłek w misce wody, obgryzanie jabłek zawieszonych na sznurku, opowiadanie strasznych historyjek oraz wróżenie (jak na zabawach andrzejkowych). Dla niektórych osób jest to dzień przygotowujący ich do obchodów Dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Wszystkich Zmarłych, więc spotykają się w kościołach i kaplicach modląc się za dusze ludzi, którzy już odeszli.

Zapraszamy do udziału we wszystkich imprezach językowych w Zanie!

Pin It on Pinterest

Skip to content