Licealiści i gimnazjaliści kręcą filmy na konkurs „Książki moich marzeń”

W ciągu ostatnich trzech tygodni uczniowie ILO (klasa IB – profil dziennikarsko-humanistyczny) i Gimnazjum Językowego (klasa IB) pracowali nad filmami na konkurs „Książki naszych marzeń”. Konkurs został zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – nagrodę w konkursie stanowiły książki, które miały być przekazane do bibliotek szkolnej.

Projekt polegał na przygotowaniu minutowego filmu, który byłby odpowiedzią na pytanie: „Chcemy dostać książki do naszej biblioteki, bo…?”. W sumie na konkurs nadesłano 1123 filmy. Niestety, żadna z prac przygotowanych przez naszych uczniów nie została wyróżniona, ale czas spędzony na tworzeniu scenariusza i sama realizacja filmowa okazały się ciekawie spędzonymi chwilami.  Na stronie konkursowej możemy przeczytać:” W tym konkursie nie ma przegranych. Wszystkim, którzy wzięli w nim udział, serdecznie gratuluję. Wybór laureatów był bardzo trudny, bo chcielibyśmy nagrodzić wszystkie szkoły – powiedziała w trakcie uroczystości minister Joanna Kluzik-Rostkowska. – Konkurs pokazał, że polscy uczniowie są kreatywni, mają poczucie humoru, wyobraźnię i chcą czytać, jeśli tylko mają dostęp do ciekawych lektur – dodała”.

Zapraszamy do obejrzenia uczniowskich filmów:

JC8A9627