Kreatywni – gimnazjaliści i licealiści z ZANA

2 listopada uczniowie klas Ib Gimnazjum Językowego i Ic I Liceum pod opieką pani Małgorzaty Sobańskiej wzięli udział w warsztatach graficznych „GET i 3 Słonie”,  inspirowanych wystawą prac Eugeniusza Geta Stankiewicza. To projekt realizowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Bardzo Młoda Kultura, w województwie lubuskim – Kultura Tędy. Głównym celem programu jest budowa systemowych rozwiązań wspierających rozwój edukacji kulturowej.

Organizatorką przedsięwzięcia jest Magdalena Birut – specjalista ds. edukacji w Muzeum Ziemi Wschowskiej, która opowiedziała uczestnikom zajęć o artyście. Get – mistrz miedziorytu, grafik, plakacista, rzeźbiarz, twórca witraży- młodość spędził we Wschowie, jest absolwentem naszego Liceum (matura 1960), następnie związał się z Wrocławiem.

Warsztaty prowadził Bartosz Metelski z Głogowa (pracownia” 3 Słonie”) – artysta, który od 15 lat zajmuje się grafiką i komiksem.

Gimnazjaliści i licealiści z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do twórczej pracy – realizowali indywidualne pomysły.  Jej epilog miał miejsce w dniach 7 i 8 listopada w szkolnej bibliotece , gdzie – pracując w grupach – stworzyli kolaże.

Pani Magdalenie Birut serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w ciekawych, inspirujących, rozwijających kreatywność zajęciach.

                                                                                                                    Małgorzata Sobańska i uczniowie

 

więcej informacji i zdjęć na stronach:

https://www.facebook.com/geti3slonie/

https://www.facebook.com/muzeumziemiwschowskiej/

 

Invalid Displayed Gallery

Pin It on Pinterest

Skip to content