Konkurs Informatyczny w Zanie

14 marca odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Zana we Wschowie podsumowanie VI szkolnego konkursu informatycznego. Już szósty raz uczniowie klas II, III i IV stanęli do walki o tytuł najlepszego programisty w szkole w konkursie przygotowanym przez nauczyciela informatyki Pana Krzysztofa Grabkę. Każdy z uczestników przygotował program napisany w języku Python. Komisja konkursowa w składzie: Agata Karolczyk-Kozyra – dyrektor szkoły, Janusz Kolan – nauczyciel matematyki oraz Krzysztof Grabka zwracała uwagę przede wszystkim na oryginalność tematu oraz zastosowanie indywidualnych i kreatywnych rozwiązań. Zwyciężyli uczniowie klasy IVA: Jan Grzeszczyszyn i Robert Malcher zajmując ex aequo pierwsze miejsce. Jan przygotował pracę pt. „Kalkulator wielomianów”. Umożliwia ona zapis wielomianów w postaci iloczynowej i ustalanie miejsc zerowych wielomianu. Robert zajął się szyfrowaniem i deszyfrowaniem informacji tekstowych. Na trzeciej pozycji uplasował się Oliwier Beker z klasy IIA z programem „Kalkulator tekstów”. Wyróżnienia w konkursie otrzymali Rozalia Bartyka z klasy IIA za program „Kalkulator ułamków zwykłych” oraz Kornel Mokrogulski z klasy IIIA za program „Kalkulator tekstów”. W ramach szkolnego konkursu informatycznego rozegrany został również I etap eliminacji XXIV Ogólnopolskiego Górowskiego Konkursu Informatycznego. Cała piątka laureatów konkursu szkolnego uzyskała awans do finału konkursu w Górze. Finał zostanie rozegrany 19 marca. Trzymamy wówczas kciuki za naszych programistów . Fundatorem nagród w konkursie szkolnym była firma informatyczna Kaja Komputer – Krzysztof Jasek ze Wschowy. Warto podkreślić tradycyjną już bardzo życzliwą współpracę między firmą Kaja Komputer, a naszym liceum. Przygotowania do konkursów informatycznych odbywały się w ramach dodatkowych zajęć z programowania prowadzonych we wschowskim liceum przez nauczyciela informatyki Pana Krzysztofa Grabkę. Gratulujemy młodym programistom z Zana kolejnych osiągnięć i liczymy na dobre miejsca w finałowych rozgrywkach.