Dzień w województwie kujawsko-pomorskim

14 marca uczniowie klas 1c i 3a spędzili dzień w województwie kujawsko-pomorskim! Pierwszym etapem podróży była wizyta w zakładzie Plast-Mar Balczewo. W firmie zajmującej się recyklingiem tworzyw sztucznych uczniowie poznali znaczenia odpowiedniej segregacji i recyklingu, jakie powoduje, że odpad staje się surowcem służącym do produkcji. Bardzo dziękujemy Panu Markowi Margielewskiemu, właścicielowi firmy, który za własne pieniądze stworzył punkt edukacji, umożliwiający bezpłatne zdobywanie wiedzy na temat recyklingu, ale także za wiele inspirujących słów dotyczących tworzenia własnej firmy. Kolejny na trasie wycieczki był Toruń i wizyta w domu naszego wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika oraz spacer przepiękną starówķą. Wspaniała pogoda umożliwiła obserwacje początku zachodzącego nad Wisłą słońca, co idealnie zwieńczyło wyprawę.