II Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny

 

         26 kwietnia 2017 z okazji obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas 1c LOzOD i 1b GJ wraz z wychowawczyniami zaprosili uczniów szkół podstawowych do udziału w projekcie przyrodniczym.

        Uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych z Łysin, Siedlnicy i Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie przystąpili najpierw do części pisemnej konkursu ekologicznego, w której odpowiadali na szereg pytań z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Konkurs odbywał się w ramach projektu Erasmus+ „Zdobywanie świadomości obywatelskiej i  ekologicznej poprzez edukację formalną i nieformalną”. W czasie trwania obrad komisji konkursowej,  w skład której wchodziły Panie nauczycielki przyrody: Pani Małgorzata Rodak i Pani Joanna Hubert, uczniowie z grupą młodszych koleżanek i kolegów  z klasy 2b Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie oraz ich wychowawczynią Panią Magdaleną Budnik uczestniczyli w pokazie doświadczeń chemicznych przedstawionym przez uczennice klasy 1c Joannę Krówczyńską i Aleksandrę Kołudę. Następną atrakcją były zajęcia z Ju-Jitsu prowadzone przez Pana Arkadiusza Krajewskiego – absolwenta naszej szkoły oraz Damiana Michalewicza – ucznia klasy 3a LO, a całość uświetnił koncert muzyczny przygotowany przez Krzysztofa Sobczuka, ucznia klasy 3b LO, pod kierunkiem Pani Anny Muszkiety – Sieroty, nauczycielki Państwowej Szkoły Muzycznej        we Wschowie.

         Z ogromną przyjemnością informujemy, że w naszym konkursie Komisja przyznała dwa wyróżnienia, dwa miejsca III, jedno miejsce II i jedno miejsce I. Osoby wyróżnione to: Wojciech Nachaj ze SP w Siedlnicy i Kacper Małyniak z SP nr 1 we Wschowie, miejsce III ex aequo zajęli Emila Kubicka ze SP                w Łysinach i Jan Łozowski z SP nr 1 we Wschowie, miejsce II zajął Błażej Kuliszak ze SP w Siedlnicy, natomiast najwyższą ilość punktów i I miejsce otrzymał Marcel Stachowski ze SP w Łysinach. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w naszym projekcie ekologicznym.

           Pragniemy również poinformować, że wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali  upominki w postaci sprzętu elektronicznego, którego fundatorami byli: Gimnazjum Językowe we  Wschowie oraz koordynator projektu Erasmus+ „Zdobywanie świadomości obywatelskiej i  ekologicznej poprzez edukację formalną i nieformalną” realizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące  z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie.

Wszystkim osobom zaangażowanym bardzo serdecznie dziękujemy. Za oprawę fotograficzną i pomoc w organizacji projektu dziękujemy uczennicom i uczniom klasy Ic LO z OD oraz uczennicom z klasy 1b GJ.

                                                                                                                       Joanna Hubert, Agnieszka Jamrożek

 

 

Pin It on Pinterest

Skip to content