II miejsce w ogólnopolskim konkursie filmowym

21 listopada został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs filmowy „Kamera! Akcja! Nowoczesna edukacja!” zorganizowany przez portal internetowy MillionYou. Jego uczestnicy musieli nakręcić minutowy film na temat tego jak wyobrażają sobie szkołę w przyszłości.
W sumie na konkurs nadesłano aż 250 filmów. Do ścisłego finału zostało zakwalifikowano 10 prac, z czego komisja konkursowa wybrała trzy najlepsze filmy. Jednym z nich okazał się film przygotowany przez grupę uczniów z naszego liceum, którzy w ramach profilu dziennikarsko-humanistycznego realizują tego typu projekty. W sumie uczniowie wygrali nagrodę pieniężną o wartości 9000 zł!

W filmie pt. „Nowoczesna edukacja… już jest”, który powstał pod kierunkiem p. Tomasza Wojnarowskiego, uczniowie postanowili udowodnić, że na nowoczesną edukację nie trzeba czekać – wystarczy zmienić metody pracy, zacząć wykorzystywać dostępne pomoce dydaktyczne, aby nudne zajęcia przekształcić w ciekawe lekcje. Ten pomysł dostrzegła również komisja konkursowa, która
w uzasadnieniu napisała: „Nowoczesna edukacja wcale nie musi być melodią przyszłości. Ten film pokazuje, jak niewiele trzeba, aby technologia stała się codziennością w szkolnictwie. Szukacie recepty na nudne lekcje? Oto ona! Nowoczesna edukacja wcale nie musi być melodią przyszłości. Ten film pokazuje, jak niewiele trzeba, aby technologia stała się codziennością w szkolnictwie. Szukacie recepty na nudne lekcje? Oto ona!Nowoczesna edukacja wcale nie musi być melodią przyszłości. Ten film pokazuje, jak niewiele trzeba, aby technologia stała się codziennością w szkolnictwie. Szukacie recepty na nudne lekcje? Oto ona! Nowoczesna edukacja wcale nie musi być melodią przyszłości. Ten film pokazuje, jak niewiele trzeba, aby technologia stała się codziennością w szkolnictwie. Szukacie recepty na nudne lekcje? Oto ona!”

W tym miejscu pragniemy również podziękować tym wszystkim, którzy wzięli udział w konkursowym głosowaniu.

Pin It on Pinterest

Skip to content