II miejsce Arkadiusza Klonowskiego

Arkadiusz Klonowski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie zdobył II miejsce w Konkursie Chemicznym zorganizowanym przez Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego

W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego w dniu 25 września 2013 roku odbył się Konkurs Chemiczny dla uczniów szkół średnich. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu było hasło: chemia na co dzień

Zasady konkursu są takie, że w pierwszej części 100 uczniów przystępuje do części teoretycznej, po której wyłoniona najlepsza dziesiątka uczniów zostaje zaproszona do części finałowej odbywającej się w laboratoriach Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pomiędzy częścią teoretyczną a laboratoryjną konkursu organizatorzy zaprosili uczestników oraz ich opiekunów do wysłuchania wykładu pod tytułem “Kuchnia molekularna”, który wygłosiła dr hab. Jolanta Ejfler.

Z przyjemnością informujemy, że Arkadiusz Klonowski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie znalazł się wśród laureatów Konkursu Chemicznego zajmując drugie miejsce.

Arek otrzymał cenne nagrody rzeczowe, został także zaproszony do uczestnictwa w warsztatach organizowanych dla maturzystów na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pin It on Pinterest

Skip to content