Wycieczka do Plast-Mar w Balczewie

W środę 3 kwietnia kolejna grupa licealistów wybrała się na Kujawy do firmy Plast-Mar w Balczewie na zajęcia poświęcone zagospodarowywaniu odpadów. Tym razem organizatorką wycieczki była Pani Kornelia Musiał, a uczestnikami głównie uczniowie klasy 2a, choć nie zabrakło też przedstawicieli również innych oddziałów. Podczas wykładów i warsztatów prowadzonych przez pracowników naukowych z Politechniki Bydgoskiej młodzież nie tylko poznała proces przetwarzania plastiku, ale też utwierdziła się w przekonaniu, jak ważna w cywilizowanym świecie jest edukacja ekologiczna. Ważnym zagadnieniem podczas wykładów była też tematyka zawodoznawcza oraz zachęcanie licealistów do zakładania startupów. Atrakcją wycieczki był także czas spędzony w zabytkowym Toruniu. Jego piękna Starówka zachwyciła wiele osób. To był kolejny bardzo udany wyjazd naszych uczniów.