http://www.youtube.com/user/ZANHDTV

       ZanTV to szkolna telewizja prowadzona przez uczniów klas humanistycznych naszego liceum.  Pomysł na jej utworzenie narodził się dwa lata temu (w 2012 roku), podczas zajęć z dziennikarstwa prowadzonych przez Pana Tomasza Wojnarowskiego. Uczniowie postanowili tworzyć nie tylko relacje prasowe, ale także przygotowywać materiały filmowe z różnego rodzaju imprez szkolnych. Pierwsza relacja dotyczyła Dnia Sprzątania Świata i została przygotowana przez Michała Majera, Norberta Czechowskiego i Patryka Matyska. Dużą rolę w przygotowywaniu materiałów filmowych odgrywa Paweł Herder.

            Dzięki szkolnej telewizji dziennikarze ZANTV relacjonują wydarzenia  m.in. z akademii szkolnych, imprez (studniówka, połowinki), szkolnych wyjazdów itp. W ramach działań uczniowie przeprowadzają również sondy, robią zdjęcia czy tworzą filmy konkursowe.

            Przygotowywane materiały filmowe i fotograficzne są publikowane na portalu społecznościowym facebook: www.facebook.com/ zanhdtv a także w serwisie youtube:  www.youtube.com/ZANHDTV Dzięki temu ich zasięg jest praktycznie nieograniczony i pozwala na bieżąco śledzić nowe materiały.

            Portal działa od dwóch lat i cieszy się sporym zainteresowaniem młodzieży. W tym czasie powstało blisko 100 relacji telewizyjnych, które zostały odtworzone ponad 100 tysięcy razy na portalu youtube. Popularnością cieszy się również galeria fotograficzna, która przyciąga uwagę wielu internautów.

            Telewizja, oprócz celów informacyjnych i rozrywkowych, ma również charakter dokumentacyjny. To jedyna tak sprawnie i systematycznie funkcjonująca telewizja tworzona przez młodych ludzi w regionie, która daje im wyobrażenie o pracy dziennikarza, a przede wszystkim jest dobrą zabawą.

 

Kilka przykładowych materiałów filmowych:

 

 

 

Pin It on Pinterest

Skip to content