Rozpoczynamy nową serię postów: Tak uczymy, czyli ciekawe lekcje w Zanie. Ostatnio pisaliśmy o lekcji wychowania fizycznego. Dziś czas na język angielski. Uczniowie klasy 2c o profilu dwujęzycznym językowym pod opieką Pani Iwony Frątczak wzięli udział w wyjątkowej lekcji języka angielskiego o nazwie Escape from the City.
W trakcie zajęć musieli wcielić się w rolę mieszkańców Londynu, którzy muszą ewakuować się z powodu trzęsienia ziemi. Ich zadaniem było wspólne opracowanie strategii przetrwania, rozwiązanie problemów i zaplanowanie bezpiecznej drogi ucieczki.
Kreatywność uczniów nie miała granic. Całość odbywała się w języku angielskim, co pozwoliło uczniom rozwijać słownictwo i umiejętności komunikacyjne w nietypowych sytuacjach. Zajęcia były nie tylko świetną okazją do nauki, ale również do pracy zespołowej, rozwijania kreatywnego i krytycznego myślenia oraz dobrej zabawy.




