Olimpiada ” Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Po raz dziesiąty Zakład Ubezpieczeń Społecznych zorganizował Olimpiadę „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Udział w Olimpiadzie poprzedziła realizacja projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, do którego w naszym liceum przystąpili uczniowie klas drugich pod opieką Pani Agnieszki Rogozińskiej. Główną ideą tej inicjatywy jest kształtowanie przezorności ubezpieczeniowej młodzieży i propagowanie solidarności międzypokoleniowej. Kolejny raz uczniowie z Zana zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbył się 5 marca w Zielonej Górze. Aleksandra Petryw (2c), Izabela Walachowska (2c) oraz Julia Zagajczyk (2a) reprezentowały naszą szkołę w rywalizacji 21 zespołów z województwa lubuskiego. Jak przyznali organizatorzy wydarzenia, poziom tegorocznych zmagań był bardzo wysoki. Chociaż do finału mógł awansować tylko jeden zespół, to wszyscy uczestnicy zyskali wiedzę, która w przyszłości pomoże im świadomie korzystać z możliwości, jakie stwarza system ubezpieczeń społecznych.

Wszystkie reakcje:

23Agata Karolczyk-Kozyra, Krzysztof Grabka i 21 innych użytkowników