Mistrzostwa Wschowy w Szybkim Liczeniu

W piątek 7 czerwca nauczyciele matematyki I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie: Barbara Menzel, Janusz Kolan i Krzysztof Grabka, zorganizowali V Mistrzostwa Wschowy w Szybkim Liczeniu adresowane do uczniów szkół podstawowych naszego powiatu. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn reprezentujących wschowskie podstawówki: SP nr 1, SP nr 2 i SP nr 3 oraz Szkołę Podstawową w Jędrzychowicach. Uczniowie rywalizowali w 5 konkurencjach sprawdzających umiejętności szybkiego liczenia. Tradycyjnie były to: Prymus, Domino Arytmetyczne, Kalkulator, Super Prymus i Znikające Liczby. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół z SP nr 3 w składzie: Szymon Urbanowicz, Wiktor Śliwa, Aleksander Janus i Mateusz Aleksandrowicz. Drugie miejsce zajęła drużyna z SP w Jędrzychowicach w składzie: Oliwier Krawczyk, Michał Radło, Jakub Kudyba i Paweł Gnat, a na trzeciej pozycji uplasował się zespół z SP nr 1 w składzie: Maciej Cieplak, Marcel Flieger, Igor Michalski i Nadia Suchecka.

Uczestnicy zawodów rywalizowali również w kategorii indywidualnej. Mistrzem Wschowy w Szybkim Liczeniu został Szymon Urbanowicz z SP nr 3 we Wschowie, wyprzedzając swojego kolegę z drużyny Wiktora Śliwę. Na trzecim miejscu uplasował się Jerzy Gromek z SP nr 2 we Wschowie.

Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody zakupione przez wschowskie starostwo, które również ufundowało słodki poczęstunek dla uczestników mistrzostw. Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów dokonali wicestarosta powiatu wschowskiego Andrzej Bielawski oraz dyrektor liceum Agata Karolczyk – Kozyra.

Amatorom zabaw matematycznych gratulujemy pokazanych umiejętności, a ich opiekunom przygotowania uczniów do konkursu. Mistrzostwa Wschowy w Szybkim Liczeniu po raz kolejny przyniosły wiele pozytywnych emocji. Na pewno są wydarzeniem, które warto kontynuować w kolejnych latach. Organizatorzy zapowiedzieli następną edycję Mistrzostw za rok. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!