Laboratoria AI w polskich szkołach

W naszej szkole odbyła się lekcja pokazowa na temat Sztucznej Inteligencji w ramach programu pilotażowego Laboratoria AI w polskich szkołach. W trakcie spotkania poprowadzonego przez pracowników firmy Intel uczestniczyli nie tylko uczniowie liceum z klasy o profilu STEAM, ale również przedstawiciele zarządu powiatu wschowskiego – Wicestarosta Pan Andrzej Bielawski i Pan Mieczysław Guzewicz oraz dyrektor I ZS we Wschowie Pan Piotr Wieland. Zajęcia zostały poświęcone zagadnieniom związanym z rozwojem Sztucznej Inteligencji oraz możliwościom jej wykorzystania w codziennej pracy.

Przypominamy, iż nasza szkoła w ramach tego programu otrzymała zestaw specjalistycznego oprogramowania do nauki i realizacji projektów z wykorzystania sztucznej inteligencji, 14 wydajnych laptopów, szafki do przechowywania i ładowania sprzętu, 75-calowy monitor interaktywny oraz dostęp do usług chmurowych AI. Pilotażowy program laboratoriów AI, uruchomiony przez firmę Intel wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Instytutem Badań Edukacyjnych oraz we współpracy ze światowymi markami producentów komputerów: Dell, HP, Lenovo i Microsoft, ma na celu zapewnienie uniwersalnych rozwiązań, z których skorzystają zarówno uczniowie jak i nauczyciele.