Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL

Nasze liceum przystąpiło do programu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL. Projekt ma na celu poszerzanie wiedzy młodych ludzi w zakresie ekonomii i cyberbezpieczeństwa oraz kształtowanie postawy przedsiębiorczości. Realizowany jest we współpracy z instytucjami sektora bankowego, instytucjami publicznymi i samorządami terytorialnymi. W ramach projektu prowadzone są lekcje online, które wprowadzają uczniów w świat finansów i umożliwiają spotkania z ekspertami z dziedziny ekonomii czy cyberbezpieczeństwa. W ubiegłym tygodniu uczniowie klas biznesowo – językowych 2d i 2e wzięli udział w pierwszych lekcjach BAKCYLA pt. „Mądre inwestowanie” oraz „Oszczędzanie i inwestowanie” – lekcja realizowana w ramach Projektu EduAkcja. Uczestnictwo w programie BAKCYL daje uczniom klas biznesowo – językowych dodatkowe okazje do rozwijania kompetencji finansowych. Szkolną koordynatorką projektu jest Pani Agnieszka Rogozińska.