Bank Spółdzielczy w naszej szkole

2 października gościliśmy w naszym liceum pracowników Banku Spółdzielczego we Wschowie sprawującego patronat nad klasami o profilu biznesowo-językowym. Opiekunem merytorycznym klas jest Pani Agnieszka Rogozińska. W tym roku szkolnym uczniowie klas 2d i 2e mogą ponownie liczyć na przyznanie im przez BS nagród naukowych. Na początku spotkania Pani Marta Pytel przedstawiła warunki otrzymania nagrody. Szczególnie podkreśliła zmianę w regulaminie, którą uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Oprócz odpowiednio wysokiej średniej ocen na koniec roku szkolnego konieczne będzie uzyskanie co najmniej bardzo dobrej oceny zachowania. Głównym tematem spotkania były zasady rekrutacji i aplikacja na wybrane stanowisko pracy. Pani Magdalena Łęszczak przedstawiła wiele aspektów omawianych zagadnień z perspektywy rekrutera. Udzieliła cennych wskazówek dotyczących pisania CV, listu motywacyjnego oraz przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Na zakończenie uczniowie odpowiedzieli na kilka pytań nawiązujących do wcześniej poruszanych treści. Udzielenie właściwych odpowiedzi zostało nagrodzone drobnymi upominkami. Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu za to spotkanie i cieszymy się na kolejny rok współpracy.