Biegi przełajowe

Dnia 8.10.2015 r na Kaczych Dołach odbyły się Zawody Powiatowe w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Nasze szkoły Gimnazjum Językowe i I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie reprezentowało 43 uczniów.

W kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych II miejsce zajęła Wiktoria Nikolin – III a, a uczennice : Anna Kachel, Małgorzata Dokurno – II a, Iza Szymańska – II a, Michalina Gracz – III a, Julia Starosta –IIIa, Andżelika Szymańska- II a, Kasia Grys –III a zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce i awansowały do biegów wojewódzkich. Natomiast w grupie szkół ponadgimnazjalnych II miejsce zajęła Martyna Rombolińska – I b, a pozostałe zawodniczki Wiktoria Rękoś I b, Daria Kasperska – I b, Ada Rzepka I b, Daria Lorenc II b również zakwalifikowały się do zawodów wojewódzkich.

W kategorii chłopców szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Aleksander Rzepecki kl. IIIa na drugim miejscu bieg ukończył Tymoteusz Łeszyk klasa IIIa, na piątym miejscu uplasował się Jakub Pawluk IIIa, na szóstym Jakub Maciołowski IIa, na siódmym Krzysztof Binkowski IIIa, na ósmym miejscu Jakub Dembiński IIa, na dziewiątym miejscu Bartek Galas IIIb,na dziesiątym Alan Rutkiewicz IIIb. W kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych nasz zawodnik Bartosz Kwieciński z kl. IIIa zajął pierwsze miejsce , dziewiąte miejsce Tomasz Karasiński, dziesiąte miejsce Dominik Nogalski obaj z kl. Ia. Wszyscy w/w zakwalifikowali się do Finałów Wojewódzkich.