ZAN i Gimnazjum Językowe na EuroWeek

W dniach 6-10 kwietnia uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana   i Gimnazjum Językowego we Wschowie po raz kolejny uczestniczyli w obozie szkoleniowym „EuroWeek – Szkoła Liderów”.

W ciągu czterech dni pobytu w Różance,  młodzież brała udział w zajęciach rozwijających umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz pracy w grupie. Warsztaty prowadzili wolontariusze z różnych zakątków świata, m.in. Filipin, Kenii, Gwatemali czy Polinezji Francuskiej. Uczestnicy mogli pogłębić swoją wiedzę na temat tych państw dzięki prezentacjom multimedialnym. „EuroWeek” to jednak nie tylko nauka, ale też zabawa. Część zajęć stanowiły gry, często odbywające się na świeżym powietrzu. Jedną z podstawowych form warsztatów była praca poszczególnych grup wykonujących określone zadania i rywalizujących ze sobą. Uczniowie m.in. układali opowiadania, odgrywali krótkie scenki, tworzyli nowe aplikacje na telefony komórkowe. Najbardziej wymagające dla uczestników okazało się ostatnie zadanie, nie bez powodu nazywane „Mission Impossible”. W ciągu 45 minut uczniowie mieli wykonać 12 różnych zadań, takich jak kenijski taniec, odegranie scen z filmu, nagranie parodii piosenek czy pokaz mody gotyckiej. Młodzież musiała wykazać się kreatywnością i umiejętnością współpracy. Jej praca została oceniona przez wolontariuszy bardzo pozytywnie. Obóz zakończył się rozdaniem certyfikatów potwierdzających ukończenie kursu.

Ze względu na duże zainteresowanie taką formą nauki języka, kolejna grupa uczniów Liceum i Gimnazjum wyjeżdża na „EuroWeek” już 22 kwietnia.

Paulina Pawluk

Weronika Gierlich