Wojciech Grabka wziął udział w II etapie Olimpiady Przedsiębiorczości

1 marca Wojciech Grabka reprezentował naszą szkołę w II etapie Olimpiady Przedsiębiorczości, który rozegrał się na Uniwersytecie ekonomiczny we Wrocławiu. To jedna z największych olimpiad przedmiotowych w kraju, w której corocznie bierze udział kilkanaście tysięcy uczniów. Do II etapu kwalifikuje się 1250 osób z całej Polski. Wojtek znalazł się wśród 250 wygranych osób w okręgu UE Wrocław. Organizatorzy olimpiady stawiają na rozwój umiejętności praktycznych i współczesne tematy przewodnie. W tym roku był to „Sukces w biznesie- ludzie, wizerunek, strategia” Poniżej przeczytacie co o swoim występie mówi sam Wojtek:

Co cie skłoniło do wzięcia udziału w Olimpiadzie Przedsiębiorczości?
Już w ubiegłym roku startowałem w Olimpiadzie Przedsiębiorczości. Do udziału zachęciła mnie pani Matuszewska. Do awansu do etapu okręgowego zabrakło mi wtedy 1,5 pkt, dlatego w tym roku chciałem poprawić wynik i awansować do „okręgu”, co się udało.

Czy poleciłbyś innym uczniom udział w konkursach i olimpiadach?
Uważam, że każda osoba, która interesuje się przedsiębiorczością czy ekonomią powinna wziąć udział w tej olimpiadzie, aby poszerzyć swoją wiedzę i przy okazji sprawdzić się na tle całego kraju.

Czego nauczył cię start w tych zawodach?
Dzięki olimpiadzie rozwinąłem swoją wiedzę i bardziej zagłębiłem się w tematy zarządzania i ekonomii. Poznałem różne źródła, z których można się uczyć. Na pewno zaprocentuje to w przyszłości, ponieważ planuję studiować na Uniwersytecie Ekonomicznym.