Wiemy więcej o ubezpieczeniach społecznych…

16 marca 2018 roku w Zielonej Górze odbył się  wojewódzki etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, w którym nasze Liceum reprezentowały uczennice klas pierwszych: Anna Kachel, Paulina Kokot oraz Izabela Mandziuk.

W każdym województwie rywalizowało ze sobą 20 trzyosobowych zespołów, które wyłonił etap szkolny. Byli to najlepsi uczniowie spośród ponad 30 tysięcy uczniów, którzy wzięli udział w Olimpiadzie w całej Polsce. W przygotowaniach do konkursu uczennice wspierała pani Agnieszka Rogozińska, nauczycielka podstaw przedsiębiorczości. Udział w Olimpiadzie poprzedzony był cyklem zajęć realizowanym w ramach projektu „Lekcje z ZUS”. Uczestnictwo w programie pozwoliło uczniom na poszerzenie wiedzy i nabycie umiejętności praktycznych z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz sprawiło, że młodzież jest lepiej przygotowana do wejścia na rynek pracy i podejmowania świadomych, odpowiedzialnych wyborów.

Agnieszka  Rogozińska