Tajniki retoryki, czyli jak zostać dobrym debatantem

W dniu wczorajszym uczniowie klasy 1b (Paulina Pokrywa, Dawid Domagała, Miłosz Kubiak, Kacper Sowiński i Dominik Wałowski) pod opieką pani Anny Matuszewskiej wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnego trenera, który od lat zajmuje się tematyką debat oksfordzkich.
            Ich celem było wprowadzenie nas w tajniki sztuki prowadzenia wystąpień i debat publicznych, czyli retoryki. Był to tym samym pierwszy etap projektu organizowanego przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wspólnie z Instytutem Politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Drugim etapem projektu będą warsztaty merytoryczne obejmujące zagadnienia związane z Unią Europejską, a jego podsumowaniem będzie turniej debatancki pomiędzy zgłoszonymi drużynami.

Anna Matuszewska