Szybkie Liczenie w Zanie, czyli I Mistrzostwa Wschowy w Szybkim Liczeniu

20 maja nauczyciele matematyki i informatyki I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie p. Janusz Kolan i p. Krzysztof Grabka zorganizowali I Mistrzostwa Wschowy w Szybkim Liczeniu adresowane do szkół podstawowych naszego powiatu. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn reprezentujących Szkołę Podstawową nr 1 we Wschowie (dwie drużyny), Szkołę Podstawową nr 2 we Wschowie (dwie drużyny), Szkołę Podstawową w Osowej Sieni, Szkołę Podstawową w Łysinach oraz Szkołę Podstawową w Siedlnicy. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności szybkiego liczenia w 5 konkurencjach. Najwięcej emocji wzbudziły: Domino Arytmetyczne, Super Prymus i Znikające Liczby. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół z SP w Osowej Sieni w składzie: Ścisłowska Julia, Jeziorska Roksana, Nowak Martyna, Pihil Dominika. Drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny z SP nr 2 we Wschowie w składzie: Urbanowicz Karolina, Kopik Dawid, Strózik Roksana i Kaczmarek Sebastian oraz Ziemek Maria, Topa Krystian, Nowak Piotr i Wojciechowska Wiktoria. Rywalizację podsumowano także w kategorii indywidualnej. Mistrzem Wschowy w szybkim Liczeniu został Jakub Sierota z SP nr 1 we Wschowie wyprzedzając Dominikę Pihil z SP w Osowej Sieni i Piotra Nowaka z SP nr 2 we Wschowie.

Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali dyplomy i upominki, a najlepsi nagrody ufundowane przez organizatorów. Młodym amatorom zabaw matematycznych gratulujemy pokazanych umiejętności, ich opiekunom przygotowania uczniów do konkursu, a organizatorom ciekawego pomysłu.