„SZLAKIEM PRZYRODNICZYCH I EKOLOGICZNYCH TAJEMNIC”

Pod hasłem „Szlakiem przyrodniczych i ekologicznych tajemnic” 13 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Zana we Wschowie odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów klasy I „b” ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie. Spotkanie licealistów z młodszymi kolegami odbyło się w ramach projektu

Erasmus + „Zdobywanie świadomości obywatelskiej i ekologicznej poprzez edukację formalną i nieformalną ”. Szkoła realizuje projekt od września 2015 roku, a jego celem przede wszystkim jest edukacja w zakresie ochrony środowiska.

W przygotowanie zajęć zaangażowały się: nauczycielka chemii i przedmiotów przyrodniczych Agnieszka Jamrożek oraz koordynator projektu Agata Karolczyk-Kozyra wraz z uczniami klas drugich i trzecich Liceum. Po nawiązaniu współpracy z wychowawczynią jednej z pierwszych klas z SP nr 1 we Wschowie, Panią Dorotą Kokoszką, nauczycielki postanowiły przygotować spotkanie z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia.

Podczas dwugodzinnych zajęć licealiści z wschowskiego Zana nie tylko przybliżyli „pierwszakom” w ciekawy sposób, na czym polega segregacja odpadów oraz oszczędzanie wody i energii, ale także przeczytali bajkę „Szary sen motylka” w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, pokazali szereg ciekawych doświadczeń chemicznych oraz przybliżyli układ planetarny. Atrakcyjną niespodzianką na koniec były krótkie warsztaty ZUMBY prowadzone przez uczennicę klasy maturalnej, instruktorkę Klaudię Wojciech.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania uczniom zaangażowanym w przygotowanie zajęć, Paulinie Pawluk, Marice Maćkowiak, Kacprowi Zającowi z kl. II „a”, Kindze Sobczak, Oliwii Sudzie z kl. II „c”, Agnieszce Gertych, Monice Ciesielskiej z kl. II „b” oraz Klaudii Wojciech i Natalii Juruć z kl. III „a”

Agata Karolczyk-Kozyra

Agnieszka Jamrożek