Projekt LANGUAGE WEEK w ZANIE

W dniach 17-21 października 2017 roku uczniowie Gimnazjum Językowego i I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie uczestniczyli w projekcie „Language Week”, którego głównym założeniem był udział w obozie „EuroWeek – Szkoła Liderów” w Różance, w Kotlinie Kłodzkiej. Podczas szkolenia gimnazjaliści i licealiści brali udział w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z krajów takich jak Azerbejdżan, Turcja, Indonezja, Armenia, Gruzja, Filipiny czy Łotwa, nabywali wiedzę z zakresu pracy w grupie, kierowania zespołem i komunikacji oraz poznawali różne kultury. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim,w związku z tym uczniowie mieli możliwość praktycznego użycia języka poza salą lekcyjną. W trakcie wyjazdu młodzież zwiedziła Międzygórze i wspięła się na Górę Igliczna (845m n.p.m.), pod szczytem której znajduje się późnobarokowa świątynia z końca XVIII wieku – Sanktuarium Maria Śnieżna. Ostatniego dnia uczestnicy projektu mieli możliwość zwiedzenia Twierdzy w Kłodzku i poznania historii tego obiektu.

Dzięki wygranej w konkursie „Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe – Budżet Inicjatyw Obywatelskich”, współfinansowanym ze środków Województwa Lubuskiego a organizowanym przez Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych „ZLOP”, wyjazd został dofinansowany w kwocie 5000zł.

Lider projektu – Iwona Frątczak