„Międzyszkolny konkurs wiedzy o Europie i Rosji ZAN QUIZ”

W piątek 16 marca miała miejsce już trzecia edycja „Międzyszkolnego konkursu wiedzy o Europie i Rosji ZAN QUIZ”, który również w tym roku został objęty Patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestnicy odpowiadali na szereg pytań dotyczących między innymi geografii, historii i kultury Europy oraz Rosji.

Wszyscy uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą. W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęli reprezentanci Gimnazjum Językowego  we Wschowie – Roksana Jeziorska i Marcel Marcinowski. Miejsce drugie zdobyły uczennice Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Szlichtyngowej – Sandra  Azmin i Karolina  Ilmak. Zwycięzcami w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali Sandra Bogacz oraz Wojciech Wojtyła – uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Zana we Wschowie. Miejsce drugie zajęły uczennice I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie – Katarzyna Dłubak oraz Magdalena Krysa. Martyna Zając i Zuzanna Suchorska – uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego w Sławie uplasowały się na trzecim miejscu, natomiast dwie pozostałe drużyny tejże szkoły w składzie: Mateusz Drgas i Kamil Ławecki oraz Krystian Biernat i Martyna Doniec zajęły kolejno miejsca czwarte i piąte. Wszyscy uczestnicy otrzymali  dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy naszym Liceum.

Bardzo dziękujemy pani  Bogumile Postek, panu Sławomirowi Basińskiemu i panu Dariuszowi Palickiemu za przygotowanie uczniów i udział w naszym konkursie. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich osób, bez których tegoroczna edycja ZAN QUIZ nie mogłaby się odbyć.

Jagoda Wąsik