Licealiści z Zana z wizytą u przedszkolaków

18 maja 2016 roku, na zaproszenie Pań nauczycielek oraz ich podopiecznych, Przedszkole „Nad stawami” odwiedziła grupa uczniów z II klasy Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie.

Podczas trzygodzinnego spotkania dzieci w wieku 3 – 6 lat uczestniczyły w pokazie doświadczeń chemicznych „Chemia na wesoło”, przeprowadzonych przez uczennice: Ewę Zakrzewską oraz Magdalenę Sowińską pod opieką nauczycielki chemii. Dziewczyny przygotowały 7 eksperymentów zatytułowanych „Chemiczne jojo”, „Ogień bez zapałek”, „Błysk flesza w starej fotografii”, „Pasta do zębów dla słonia”, „Atramentowe czary mary”, „Chemiczny kameleon” oraz „Sztuczna krew”.

Druga część spotkania to zajęcia z Ju-Jitsu prowadzone przez Damiana Michalewicza, Mikołaja Kościelaka i Mateusza Cichowskiego. Chłopcy najpierw zaprezentowali efektowny pokaz tej tradycyjnej japońskiej sztuki walki, następnie przeprowadzili dla dzieci ćwiczenia ogólnorozwojowe i sprawnościowe oraz nauczyli maluchów kilku typowych technik walki, zwracając przy tym uwagę na kulturę, ceremoniał, dyscyplinę, zdrową rywalizację oraz szacunek wobec siebie i innych podczas treningu.

Trzecia część spotkania należała do uczennicy ze Szkoły Podstawowej w Łysinach, Sary Jamrożek. Sara każdemu przedszkolakowi narysowała tatuaż ulubionej postaci bajkowej.

Zajęcia były przeprowadzone w bardzo atrakcyjny i aktywny sposób. Prowadzący, uczestnicy i opiekunowie świetnie się przy tym bawili.

Poniżej galeria zdjęć ze spotkania licealistów z przedszkolakami. Zdjęcia wykonywał Patryk Sidorowicz.

Agnieszka Jamrożek

Invalid Displayed Gallery