I miejsce w konkursie filmowym dla Agnieszki Gertych

Na zakończenie obrad konferencji naukowej pt. „Życie duchowe na ziemiach wschowskiej i pograniczu wielkopolsko-śląskim” został rozstrzygnięty konkurs „Duchowość ziemi wschowskiej”, który polegał na zapoznaniu się z najbliższym dziedzictwem kulturowym i wyrażeniem swojej wiedzy, przemyśleń i wrażeń w postaci obrazu filmowego, prac literackich, plastycznych przez dzieci i młodzieży z powiatu i gminy Wschowa.

W konkursie wzięła udział również uczennica naszego liceum, Agnieszka Gertych, która uczy się obecnie w drugiej klasie o profilu humanistyczno-dziennikarskiej. Agnieszka prace nad filmem rozpoczęła już w maju – na potrzeby swojego dokumentu skontaktowała się z lokalnymi regionalistami, którzy pomogli jej w przygotowaniu scenariusza a następnie, wraz z uczniami z Gimnazjum nr 1, zainscenizowała kilka scen z żucia mieszkańców dawnej Wschowy. Komisja konkursowa doceniła jej wysiłki i przyznała uczennicy pierwsze miejsce.

Serdecznie gratulujemy pomysłowości i samodzielności w realizacji projektu!

Invalid Displayed Gallery