Europejski Dzień Języków w Zanie

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczny Europejski Dzień Języków, dlatego w ramach jego obchodów uczniowie klasy Ic oraz IIc spotkali się z Dawidem Salwą – absolwentem klasy dwujęzycznej naszego Liceum, a obecnie studentem filologii fińskiej oraz niderlandzkiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dawid opowiedział swoim młodszym kolegom o nauce języków, życiu studenckim oraz o swoich podróżach. Szczególne wrażenie zrobiły na nas opowieść o jego niedawnej wizycie w Finlandii oraz szansa posłuchania wypowiedzi w języku fińskim. Dawid wielokrotnie podkreślał istotę znajomości języków obcych, mówił również o przewadze, jaką znajomość ta zapewnia młodym ludziom na rynku pracy.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za spotkanie oraz życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w nauce języków.

Zdjęcia: archiwum prywatne Dawida Salwy

Przygotowała: Jagoda Wąsik