Europejski Dzień Języków Obcych w Zanie

Na dzień 26 września przypada Europejski Dzień Języków Obcych. W tym rok szkolnym społeczność Liceum i Gimnazjum Językowego świętowała ten dzień kilka dni wcześniej. 22 września na długiej przerwie przy dźwiękach popularnych piosenek z Rosji, Francji, Hiszpanii, Niemiec i Wielkiej Brytanii uczniowie mieli okazję wziąć udział w quizie językowym oraz skosztować typowych przekąsek z wymienionych krajów. Dzień Języków Obcych jest nie tylko ważnym punktem w kalendarzu naszej szkoły, zależy nam również na propagowaniu nauki języków w środowisku lokalnym, dlatego po zakończonej zabawie w szkole uczniowie klasy II a Liceum wraz z paniami Małgorzatą Błażków oraz Jagodą Wąsik udali się do przedszkola Złota Rybka, natomiast panie Agnieszka Rogozińska i Weronika Rzepecka z uczennicami klasy III A Gimnazjum ulicami miasta przeszły do przedszkola Słoneczko. Naszym celem było zachęcenie przedszkolaków do nauki języków oraz pokazanie im, że nauka może być świetną zabawą. Po spotkaniu z dziećmi obie grupy promowały naukę języków wśród mieszkańców Wschowy. Odwiedziliśmy również Bibliotekę Publiczną oraz  Urząd Miasta i Gminy we Wschowie.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę przedszkoli Złota Rybka i Słoneczko we Wschowie. Dziękujemy również naszym fantastycznym uczniom za pomoc w organizacji i udział w Europejskim Dniu Języków Obcych.

Zachęcamy dobrania udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Zespół Języków Obcych.

Jagoda Wąsik i Zespół Języków Obcych

Zdjęcia: Monika Ciesielska