Dzień Świętego Patryka w Zanie

17 marca czyli St. Patrick’s Day jest nie tylko świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. W tym dniu organizowane są parady, imprezy, koncerty, a na cześć patrona Zielonej Wyspy wznoszone są zielone toasty. W Irlandii Dzień świętego Patryka jest dniem wolnym od pracy. Jak łatwo się domyślić kolor zielony jest symbolem kraju, więc mieszkańcy paradują cały dzień w przebraniach. Radosne święto każdego roku przyciąga tłumy na całym świecie. W Europie najchętniej świętują Holendrzy i Niemcy, a na świecie mieszkańcy USA i Australii. W Nowym Jorku odbywa się najbardziej widowiskowa parada, natomiast w Chicago można obserwować wyjątkowe zjawisko – przepływająca przez miasto rzeka jest barwiona na zielono.

Dzień Świętego Patryka jest punktem obowiązkowym w kalendarzu imprez Zespołu Języków Obcych, dlatego i tym razem był to dzień wyjątkowy w Zanie. Uczniowie mieli szansę odnaleźć czterolistne koniczyny (ang. Shamrock), które tradycyjnie przyniosły znalazcom szczęście w postaci „dnia bez pytania”. Ponadto, w rytm tradycyjnej irlandzkiej muzyki uczniowie mogli delektować się pysznymi zielonymi deser przygotowanymi przez klasę II A GJ. Mamy nadzieję, że podnoszenie świadomości kulturowej zachęci uczniów do dalszej nauki języka angielskiego.

Jagoda Wąsik