Dzień Świętego Patryka w ZANie

Dzień Świętego Patryka, który corocznie przypada 17 marca, jest  irlandzkim świętem narodowym i religijnym, związanym z patronem Irlandii – św. Patrykiem. Tego dnia mieszkańcy wyspy tradycyjnie ubierają się na zielono – jest to kolor narodowy Irlandii, nawiązujący do jej trawiastego krajobrazu. W naszym liceum w sposób szczególny pamiętamy o tym niezwykłym święcie.  W tym roku uczniowie klas I c i II c mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat tego popularnego święta – zadaniem uczniów było rozwiązanie quizu przy użyciu aplikacji QR Code Reader. Wszystkie odpowiedzi znajdowały się pod kodami QR rozmieszczonymi w różnych miejscach sali. Uczniowie nie tylko uczyli się, ale również dobrze się bawili.

Jagoda  Wąsik